Лични средства
Вие сте тук: Начало ФМИ Представяне

Представяне

Факултетът по математика и информатика (ФМИ) на Софийския университет "Св. Климент Охридски" е лидер в образованието по математика, информатика и информационни технологии в България с ясна насоченост: образование, наука, успешна професионална реализация.
ФМИ предлага обучение в образователно-квалификационна степен (ОКС) "бакалавър" и ОКС "магистър". Обучението в бакалавърска степен е в три професионални направления:

Обучението за ОКС "магистър" се осъществява в общо 28 магистърски програми по четири специалности: Математика, Математика и информатика, Приложна математика и Информатика.

ФМИ провежда докторантско обучение по всички научни специалности в направленията "Математика", "Информатика и компютърни науки" и "Педагогика на обучението по математика и информатика", като предлага на докторантите конкурентна и продуктивна среда за развитие.
Студентите и докторантите имат възможност да осъществят част от обучението си в западноевропейски университети, с които ФМИ е сключил договори по линия на програмата за обмен Erasmus или сходни академични програми. Създадени са условия за работа по изследователски проекти, както и за провеждане на стажове във фирми, предлагащи възможности за усвояване на съвременни технологии и работа по иновативни проекти.

В "Рейтинговата система на висшите училища в България" Софийският университет е на първо място и в трите професионални направления, по които ФМИ обучава студенти и докторанти. Рейтинговата система позволява да се направи връзка между придобитата квалификация и реализацията на завършилите на пазара на труда. Средният осигурителен доход на висшистите от професионално направление "Информатика и компютърни науки" е 1775,11 лв., с което СУ заема челното място и по този критерий. В топ 10 на най-добре платените професионални направления в България е и направление "Математика" със среден осигурителен доход на випускниците 1439,00 лв.
ФМИ работи в тясно сътрудничество с бъдещите работодатели на обучаваните студенти. Фирмите от ИТ сектора високо ценят съчетанието на стабилна теоретична основа и добри практически умения, които дава образованието във факултета, и които са гаранция за постоянно развитие на възпитаниците на ФМИ.

Действия към документ
Dec 22, 2017 Зала 04, ФМИ ще функционира нормално от 3 януари 2018
Dec 21, 2017 Семинар „Топология’’, 9 януари 2018
Dec 19, 2017 Допълнително обучение по Увод в програмирането, спец. ИС, 1 курс, декември 2017
Dec 19, 2017 Резултати от състезанието по програмиране "За купата на Декана'2017"
Dec 14, 2017 Семинар Динамични системи и теория на числата, 19 декември 2017
Dec 14, 2017 Семинар „Топология’’, 19 декември 2017
Dec 13, 2017 Допълнително обучение по Алгебра 1, спец. КН, 1 курс, 2 поток, 15 декември 2017
Dec 12, 2017 Студенти от ФМИ са сред стипендиантите на фондация "Еврика" за 2017/2018 уч. г.
Dec 12, 2017 ОКС "бакалавър", анкета за проучване опита на студентите в електронното обучение и нагласите им към дистанционната форма на обучение
Dec 11, 2017 Допълнително обучение по Дискретни структури, спец. КН, 1 курс, 2 поток, 14 декември 2017
Dec 07, 2017 Семинар „Топология’’, 12 декември 2017
Още новини...